Profesionálna montáž alarmov

alarm​​Poplachový systém narušenia je dostupný aj pre Vás. Cenovo sú porovnateľné s bežnými spotrebičmi v každej domácnosti. 
Mozgom každého zabezpečovacieho systému je ústredňa. Tá vyhodnocuje všetky signály.
Najprv sa musíte rozhodnúť, či chcete systém drôtovýJednotlivé komponenty zabezpečovacieho zariadenia sú pospájané káblami, ktorými sa prenášajú napájacie napätia a všetky informácie čo prináša komplikovanejšiu inštaláciu, avšak systém je spoľahlivý, takmer bezúdržbový a finančne menej náročný ako bezdrôtový., alebo bezdrôtovýJednotlivé komponenty medzi sebou komunikujú rádiovo a snímače sú napájané z batérií. Samotná inštalácia je veľmi čistá a rýchla, s minimom vŕtania a sekania. Samozrejme oba systémy sa dajú navzájom kombinovať. Tam, kde je možné káble naťahať, možno nainštalovať drôtové zabezpečovacie prvky a kde nie, bezdrôtové.
Pre kvalitnú ochranu priestorov pred narušiteľom sa používajú predovšetkým infrapasívne snímače (tzv. PIR - tento typ detektoru je schopný na základe analýzy teplôt v miestnosti spoľahlivo detekovať pohyb človeka v miestnosti)
Do každého priestoru (izba, chodba, pivnica , garáž) do ktorého sa dá vniknúť zvonka je vhodné umiestniť pohybový snímač. 
Po narušení sledovaného priestoru ústredňa spúšťa sirénu, poprípade dáva signál komunikátoruKomunikátory sú pripojené k telefónnej zásuvke a k telefónu. Pri aktivácii si automaticky uvoľnia telefónnu linku a začnú vytáčať užívateľom nastavené telefónne čísla (na pevnú linku, mobil alebo pager) a prehrávať na ne hlasovú správu, ktorú si užívateľ sám nahral do pamäte. Alebo prostredníctvom SMS servera posiela poplachové SMS správy, pre prípad, že by ste mali vypnutý mobilný telefón alebo GSM bránu. V súčasnosti sú GSM brány viac využívané ako komunikátory pre pevné linky. Taktiež umožňujú pripojenie hlasového modulu. Pri narušení objektu volajú na zadané telefónne čísla a prehrajú hlasovú správu, poprípade posielajú SMS.. Keď narušiteľ opustí sledovaný priestor siréna prestane húkať (siréna má nastavený čas húkania) a ústredňa uloží informáciu do pamäti udalostí. Rôzne poplachové ústredne majú rôzne možnosti. Rozsiahle možnosti zabezpečenia môžete konzultovať s našimi profesionálmi.